Šlágr devátého kola krajského fotbalového přeboru mezi Dobruškou a Převýšovem skončil po vyrovnaném průběhu dvougólovým vítězstvím exdivizního týmu, který se dostal na první příčku tabulky.

V domácím prostředí se nedařilo rovněž dalším týmům z našeho okresu. Doudleby prohrály s Policí 1:2 gólem v nastaveném čase. Týniště jen remizovalo s poslední rezervou Nového Bydžova, která přijela posílená o hráče A–týmu. Přepychy inkasovaly na Olympii čtyři góly, z toho dva vlastní. Ze zisku tří bodů se raduje jen Rychnov, který zvítězil v Kratonohách a poskočil na pátou příčku.

Dobruška – Převýšov 0:2

Fakta – branky: 60. a 73. Slezák. Rozhodčí: Pavel Vítek – Rožnovský, Samko. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (90. Hašek). Diváci: 600. Poločas: 0:0.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Samozřejmě nás mrzí, že jsme prohráli. Ještě víc mrzí vyloučení Haška a drobná zranění několika hráčů. Jen doufám, že to nebude nic vážného. První poločas byl herně vyrovnaný. Co se týká herního projevu, tak byl Převýšov lepší. Těžko jsme se dostávali do kombinací. Soupeř nás napadal, a to nám dělalo problém. V závěru první části jsme se dostali do šance, kdy Jakub Mikušík zblízka nastřelil gólmana.
Převýšov zahrozil jen po dvou zaváháních našeho gólmana. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Utkání rozhodl gól ze standardní situace. Hráči tvrdí, že to bylo po neodpískaném ofsajdu a otočeném autovém vhazování. To se samozřejmě v takto vypjatých zápasech stává. Věřím, že kdyby tento první gól nepadl, že bychom uhráli minimálně remízu. Dělba bodů by utkání slušela víc.“

Josef Košátko, trenér SK Převýšov:
„Myslím si, že utkání nemělo mimořádnou úroveň. Bylo to dané důležitostí a nervozitou. Prvních třicet minut jsme byli jasně lepší, hru jsme kontrolovali. Bohužel tomu chybělo finále. Od 30. do 45. minuty jsme malinko zmatkovali, hráli jsme chaoticky a vypadli jsme z role. Do druhého poločasu jsme šli s tím, abychom se uklidnili. Stále to nebylo optimální, nicméně se nám povedlo skórovat a dnes to bylo hlavně o tom, kdo dá první branku. Byli jsme to my. Těší mě, že jsme neinkasovali, i když jsme vyrobili penaltu. Domácí jsme pustili do minima šancí. Naše vítězství je zasloužené, ale výkon nebyl optimální.“

Doudleby – Police 1:2

Fakta – branky: 31. Šrefl – 67. Klapkovský, 90. (+4). Hauk. Rozhodčí: Pešava – Dujsík, Staněk. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Jan Chasák, trenér TJ Velešov Doudleby n. O.: „Naše střelecká impotence dosáhla vrcholu. Doplácíme na neproměňování šancí a výsledkově jsme na úplném dně. Horší to snad už nemůže být. Přitom nemám klukům co vytknout. Do utkání dali všechno. I když jsme prohráli, tak je musím po chválit.“

Kratonohy – Rychnov 0:1

Fakta – branka: 58. vlastní (Kopečný). Rozhodčí: Šmída. ŽK: 2:4. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Josef Pleskot, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Do Kratonoh jsme odjeli bez zraněných Pajora a Dvořáka. V základní sestavě nastoupil mladíček Michal Mondík. Navíc se v průběhu utkání zranili Rychtera s Bárnetem. Naše vítězství je zasloužené. Vytvořili jsme si více brankových příležitostí než domácí. O zisku tří bodů rozhodla hlavička Stiebera, kterou si domácí Kopečný srazil do sítě. Hosté mohli vyrovnat v 90. minutě, ale nebezpečnou standardní situaci vyřešil náš gólman Vrána.“

Olympia – Přepychy 4:0

Fakta – branky: 17. a 35. vlastní (oba Vaněk), 26. a 38. Matějka. Rozhodčí: Vítek Petr. Poločas: 4:0.

Miroslav Pavel, trenér SK Přepychy:
„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Během úvodní čtvrthodiny jsme si vypracovali čtyři velmi dobré příležitosti, kzeré jsme však neproměnili. A tak platilo pravidlo nedáš – dostaneš, když si Vaněk srazil míč do vlastní sítě. Potom se dostal do dvou šancí Rejzek, ale nedal. Na druhý domácí gól odpověděl Katona jen střelou do břevna. Smůlu završil druhým vlastním gólem Vaněk, čtvrtý gól jsme inkasovali po rohovém kopu a bylo po zápase. I za tohoto stavu jsme se nevzdávali, dobré příležitosti měli Prát a Kárník. Při závaru po rohovém kopu jsme nastřelili břevno. Domácí vykopávali dvakrát míč z brankové čáry. Byli jsme Olympii víc než rovnocenným soupeřem. Proměňování šancí je však naší velkou bolestí. Chválím hráče za bojovnost. Náš tým jsme z lavičky vedli společně s Václavem Zimou, který vystřídal Ernesta Seiferta.“

Týniště – N. Bydžov B 2:2

Fakta – branky: 23. Sršeň, 41. Röhrich – 18. Petřík, 35. Bastin. Rozhodčí: Malý (Třebovětice). ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:2.Sestavy – Týniště n. O.: Marčišin (46. Rolejček) – A. Tomášek, Enoch, Plašil, Grim – Novák, Pavlas, Černý, Sršeň – Röhrich (83. Klamík), Lemfeld. Nový Bydžov B: Cejnar – Žalman, Matějka, Prokopec, Vaněk – Bastin, Rak, Pospíšil (69. Komárek), Krois – Petřík (85. T. Tomášek), Langr.

Poslední tým tabulky přicestoval do Olšiny výrazně posílen celkem o sedm hráčů divizního áčka. Dělba bodů v nevlídném, deštivém podvečeru je úspěchem rezervy Nového Bydžova, která tak získala svůj vůbec první bod do tabulky.

Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „S posledním týmem tabulky jsme samozřejmě chtěli vyhrát. S ohledem na skutečnost, že hosté přijeli posíleni o hráče divizního A–týmu, je pro nás zisk bodu nakonec cenný. Přesto jsme si v průběhu vytvořili víc šancí než soupeř, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Hosté měli výškovou převahu a každá jejich standardní situace byla pro nás nebezpečná. Škoda, že jsme se v utkání nedostali do vedení, stále jsme museli dotahovat náskok. Celé mužstvo bojovalo, před hráči smekám. Hlavní je, že jsme neprohráli. Jdeme dál, musíme se zaměřit na další zápasy, které budou pro nás důležité.“

Další výsledky – 9. kolo: Nový Hradec – Lhota p. L. 0:5, Kunčice – L. Bělohrad 2:4, Broumov – Česká Skalice 5:4.