FOTBAL: Mladší žáci divizními lídry

Náchodsko – O své další mistrovské body hrála o víkendu divizní fotbalová mládež Náchoda.

31.8.2010

První porážku letošní sezony připravili divizním starším žákům Náchoda (v modrém) mladí fotbalisté Chrudimi. Foto: Zdeněk Majer

STARŠÍ DOROST:

Baumit Jablonec B – FK Náchod 1:5 (1:1). Vstup do utkání neměli hosté zrovna povedený, hráli nervózně a dělali chyby v obraně. Naštěstí soupeř nedokázal dvě šance využít. Pak přišla 11. min,, kdy opět obrana nezajistila nakopnutý míč a rozhodčí nařídil za přidržení za dres pokutový kop, který domácí proměnili. Hosty penalta jakoby nastartovala a začali Jablonecké přehrávat. Náchodská snaha vyústila v 17. min. ve vyrovnávací branku, když Vondráček tvrdě vystřelil z 20 metrů a Jaroš dorazil vyražený míč brankářem – 1:1.

Ve druhém poločase hosté předváděli pohledný fotbal a v 67.min. se dočkali odměny, když Vondráček zakončil pěknou kombinační akci střelou k tyči. Tlak Náchoda se ještě vystupňoval a v 71. min. po centru střídající Pšenička hlavičkou zvýšil na 3:1. Hra domácích se definitivně rozpadla a náchodští hráči hrozili z každého útoku. V 74. min. Nejman vyslal pěknou přihrávkou Jaroše a ten nedal brankáři šanci – 4:1. Na konečných 5:1 upravil v 80. min. Vondráček.

Milan Biederman, trenér Náchoda: „Mimo prvních patnáct minut předvedl celý tým velmi kvalitní, zodpovědný výkon, za který mu děkuji a blahopřeji.“
Sestava Náchoda: Swaczyna – Pfeifer, Kovář, Poláček, Khun – Moravec, Biederman, Punar, Nejman – Vondráček, Jaroš. Střídali: Pšenička, Bureš, Skalický.

Další výsledky: Chrudim – Horní Měcholupy 2:2, Rapid Liberec – Čáslav 3:1, Dvůr Kr. – N. Bydžov 2:2, Letohrad – Viktoria Žižkov 1:1, Kolín – Olympia HK 0:4, Pardubice B – Slovan Liberec B 1:2.

MLADŠÍ DOROST:

Baumit Jablonec – FK Náchod 2:2 (0:0). Jaroslav Valenčin, trenér Náchoda: „Oboustranně ne zrovna vydařené utkání. Oběma mužstvům se nedařila kombinace, přesto jsme mohli vyhrát. Vytvořili jsme si několik brankových příležitostí (Bergel, Šulitka, Plšek). Po bezbrankovém poločase si domácí po našich chybách vytvořili dvougólový náskok, po krátkém krupobití, které se nad hřištěm přehnalo, se nám podařilo během deseti minut dvěma góly Plška srovnat na 2:2. Z tohoto pohledu beru remízu jako úspěch.“

Sestava Náchoda: Ruffer – Pek, Vejprava, Huaman, Vrabec – Bergel (60. Moravec), Bednařík, Kuchár, Berka – Plšek, Šulitka.

Další výsledky: Chrudim – Horní Měcholupy 2:1, Dvůr Kr. – N. Bydžov 1:2, Letohrad – Viktoria Žižkov 1:6, Kolín – Olympia HK 1:3, Rapid Liberec – Čáslav 0:1, FK Pardubice B – Slovan Liberec B 2:0.

STARŠÍ ŽÁCI:

FK Náchod – AFK Chrudim 2:3 (1:2). V Náchodě se představil fotbalově kvalitní tým. Od 3. min. domácí prohrávali po chybě brankáře D. Vika 0:1. Ten však v průběhu celého zápasu svoji chybu mnohokrát odčinil. Hosté byli fotbalovější, Náchodským vázla kombinace. Přesto ve 22. min. vyrovnali Říhou, který se trefil z volného kopu přes zeď. Bohužel po chybě Šedivého domácí ještě do poločasu prohrávali 1:2. Začátek druhého poločasu Náchodským nevyšel a po chybě Škody už to bylo o dvě branky. Domácí poté hru více otevřeli a tak se hromadily šance na obou stranách. V mnoha chvílích domácí podržel právě brankář D. Vik. Snížení se domácí dočkali tři minuty před koncem Vlčkem na 2:3. V posledním tlaku ale už vyrovnat nedokázali.

Jaroslav Panenka, trenér Náchoda: „Takových zápasů potřebujeme co nejvíce. Tam se ukazují nejen naše kvality, ale hlavně naše nedostatky. Kvalitní zápas odehráli David Vik a Vlček.“

Sestava Náchoda: D. Vik – Škoda, Panenka, Šedivý, Macháček – Málek, Vlček, Říha, Hanel – Král, Havlík. Střídali: Punar, Runkas, Hovorka, Štelzig, O. Vik, Jirásek.

Další výsledky: Čáslav – Slavia Praha B 0:4, Svitavy – FK Pardubice – 2:3, Nový Bydžov – Hradec Král. B 1:3, Kolín – Olympia HK 7:0, Jablonec B – Viktoria Žižkov 1:2, Slovan Liberec B – Úpa 4:10.

MLADŠÍ ŽÁCI:

FK Náchod – AFK Chrudim 5:0 (4:0). Utkání začali domácí excelentně, když již v 1. min. Volf poslal svojí kolmicí do protiútoku Brože a ten se nemýlil – 1:0.Ve 13. min. zahrával trestný kop Němec, brankař vyrazil pouze před sebe a Brož zvýšil na 2:0. Stav utkání se pak opět měnil v 17. min, kdy podražení domácího hráče v pokutovém území trestal rozhodčí pokutovým kopem. K penaltě se postavil Havlena a střelou k pravé tyči zvýšil na 3:0.Hosté působili fotbalovým dojmem, ovšem nebyli úspěšní v zakončení. Do poločasu se měnil ukazatel stavu utkání ještě jednou, když po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Vítek a stanovil skóre na 4:0. I když si domácí ve druhém poločase vytvořili ještě řadu brankových příležitostí, dokázali změnit stav utkání pouze jednou. To ve 43. min. ideálně nahrál do šance Havlenovi Brož a ten stanovil konečný stav utkání na 5:0.

Milan Hašek, trenér Náchoda: „Zůstaňme oběma nohama na zemi a připravme se další tréninkovou pílí, kterou už musíme skloubit i se školními povinnostmi, na další nadcházející zápasy.“

Sestava Náchoda: Weiser – Zelman, Němec, Joska, Cöger – Petráček, Smrček, Havlena, Vítek – Volf, Brož. Střídali: Čáp, Prouza, Exnar, Petráček, Donát, Fulka.

Další výsledky: Čáslav – Slavia Praha B 0:1, Svitavy – FK Pardubice B 3:1, N. Bydžov – Hradec Král. B 3:5, Kolín – Olympia HK 0:3, Jablonec B – Viktoria Žižkov 3:4, Slovan Liberec B – Úpa 1:2. (dop, mr)