FOTBAL: Juniorka Olympie si odvezla zaslouženě tři body

Dobruška - Fotbalisté Dobrušky nedokázali najít na mladý tým soupeře z Kuklen recept a gólově se neprosadili.

4.4.2011

Juniorka Olympie si odvezla zaslouženě tři body Foto: Leoš Dragúň

Dobruška – Olympia HK 0:2

Branky: 9. Musil, 60. Bělka. Dobruška: M. Malý – J. Effenberk, Doubek (70. Šotola), Horák, Krahulec – Macek (75. D. Eimann), Dostál, Mikušík, Čada, A. Zilvar – Hašek (73. Alt). Olympia HK: Menšl – Havelka, A. Mašek, Kabeláč, Šimáně (85. Vohralík) – Musil (88. Matějka), D. Hůlka (80. Kolínek), M. Mařas, Bárta – Bělka, Ježek (72. Trnka).

Nováček nejvyšší krajské fotbalové soutěže z Dobrušky si v 19. kole připsal na konto dvougólovou porážku. Svěřenci trenéra Milana Mikušíka prohráli s omlazenou Olympií 0:2. Nutno říci, že zaslouženě, neboť hradecká „juniorka“ byla ve všech herních činnostech lepší.

Dobrušští doplatili na individuální chyby. Po jedné z nich otevřel v 9. minutě skóre agilní Musil, když jeho tečovaná střela se od tyče odrazila do sítě bezmocného gólmana Malého – 0:1. V 17. minutě předvedli hosté rychlou kombinační akci, kterou po Musilově přihrávce zakončil Hůlka střelou těsně nad branku. Zvýšit vedení mohla Olympia ve 20. minutě, kdy po Musilově rohu Bělka hlavičkou orazítkoval břevno. Na druhé straně po Čadově trestném kopu Mikušík hlavičkoval do tyče a odražený míč gólman Menšl se štěstím odvrátil na roh. Po jeho rozehrání A. Zilvar mířil technicky k tyči, ale jeden z obránců míč vyhlavičkoval na další roh. Do konce první části přinesl větší vzrušení „červený“ faul důrazného Ježka na brankáře Malého. Zákrok však rozhodčí Vancl ocenil jen žlutou kartou.

Po změně stran měl dvakrát vyrovnání na kopačce Hašek. V 50. minutě po Effenberkově vysunutí prudce pálil z hranice šestnáctky, ale Menšl vyrazil na roh. V 55. min. jeho dělovku k tyči hradecký brankář bravurně vyrazil. Bohužel, po hodině hry udeřilo na druhé straně. Bělka na hranici ofsajdu nádhernou střelou do šibenice zvýšil na 0:2. Urostlý útočník byl při chuti: v 66. min. hlavičkou orazítkoval pravou tyč domácí svatyně a v 77. min. z otočky pálil těsně vedle. Závěrečné minuty hosté kontrolovali hru a dovedli utkání do vítězného konce.

Další výsledky: Převýšov – Broumov 1:1, Č. Skalice – Doudleby n. O. 2:1, L. Bělohrad – Lhota p. L. 1:2, Rychnov n. K. – Police n. M. 3:1, Přepychy – Nový Hradec 1:2, Nový Bydžov B – Kunčice 3:2, Týniště n. O. – Kratonohy 1:3

4.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Žádné stromy nerostou do nebe, říká trenér Čermák

Rychnovsko - Krajský přebor: Kostelečtí fotbalisté se rozstříleli až po změně stran.

Zbývá jen měsíc a památka poděkuje

Třebechovice pod Orebem - Už zbývají jen čtyři týdny, kdy veřejnost může hlasovat, který počin si zaslouží získat ocenění Památky děkují Národního památkového ústavu.

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobrušku „sestřelil“ třemi góly Tomáš Matějka.