Krajská fotbalová I. B třída – skupina B měla na programu 24. kolo. Z výhry v domácím prostředí se radovalo kvarteto týmů našeho regionu, bez bodů skončily jen Častolovice, které prohrály s favorizovaným Novým Městem nad Metují.

Černíkovice – Probluz 4:3

Fakta – branky: 25., 47 z pen. a 90.Vik 3, 42. Handa – 32. L. Brixí, 47. Pečenka z pen., 65. Kalhous. Rozhodčí: Trejbal. ŽK: 3: 8. ČK: 0:1 (Kalhous). Diváci: 80. Poločas: 2:1. Černíkovice: Křoustek – Víteček (35. Dulínek), Kolář, Kubec, Bárta – Handa, Pohl, Stodůlka (88. Kalous), J. Hanuš (58. Mňuk) – Vik, Ficenec.

Miloš Zeman, trenér TJ Sokol Černíkovice: „Znovu jsme se doslova protrápili k výhře nad posledním mužstvem tabulky. K vítězství nás dotáhl spasitel Tomáš Vik, který svůj hattrick završil v 90. minutě a výrazně nám pomohl k zisku třech povinných bodů."

Opočno – Provodov 6:1

Fakta – branky: 12. Tláskal, 30. Školník, 43. O. Polák, 82., 86., a 88. Hrabala – 73. Novák. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (51. Bek). Diváci: 60. Poločas: 3:0. Opočno: Krulich – Čuda, Petr, Tláskal (70. Trubač), Školník – Škrabal, Musil, V. Franc (58. Hrabala), T. Přibyl – O. Polák, O. Přibyl.

Martin Šnajdr, trenér TJ Spartak Opočno: „Výsledek vypadá jednoznačně, ale průběh hry takový určitě nebyl. Naštěstí jsme využili dvě standardky a hlavou se trefili naši obránci. Těsně před poločasem zvýšil střelou z vápna Polák na 3:0. Na začátku druhého poločasu byl po pouhé minutě na hřišti vyloučen provodovský Bek. Měl to být pro nás impuls, abychom vyjádřili převahu i gólově. Zpočátku jsme si vytvářeli šance, trefili břevno, tyč a další tutovky jsme neproměnili, prostě naše klasika. Pak jsme nepochopitelně přestali hrát. Provodov nás zaslouženě potrestal a my jsme se začali bát o výsledek. Naštěstí se trefil střídající Hrabala, což nás uklidnilo. Do otevřené obrany jsme přidali další dva góly a zápas dovedli k vysokému vítězství. Konečně jsme dokázali proměnit šance a snad nám to pomůže ke zvýšení sebevědomí do posledních dvou zápasů."

Častolovice – N. Město 0:7

Fakta – branky: Paďour 3, Starý, Valášek, Pavel Zelený, Michal Lichter. Rozhodčí: Tobiáš. Diváci: 80. Poločas: 0:4. Častolovice: Jedlička (57. Junek) – Lorenc – Koblása, Čihák, Marek – Beneš (60. Bureš), Pavel Mráz, T. Přikryl, Cvejn – Kalousek, Sehnal (80. Huňara).

Miroslav Přikryl, sekretář AFK Častolovice: „Jednoznačné a zasloužené vítězství favorizovaných hostů."

Deštné – Babí 3:2

Fakta – branky: Kánský, Drapák, Hašek – Roztočil, Martinec. Rozhodčí: Frič. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Deštné: Vých – Málek, Prouza, Kánský, Rudolf – Netík, Kaplan, Drapák, L. Zatloukal – Novák (86. Fidler), Hašek.

Petr Cejnar, vedoucí mužstva TJ Sokol Deštné v Orlických horách: „Tentokrát to bylo vydřené vítězství, v závěru sezony se trápíme. Ujali jsme se vedení, ale pak jsme dvakrát inkasovali. Naštěstí jsem dokázali otočit vývoj zápasu a zvítězit."

Borohrádek – Loko Hradec 1:0

Fakta – branka: 80. J. Čermák. Rozhodčí: Styblík. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Borohrádek: J. Nývlt – Pírko, J. Čermák, A. Čermák, Merkl (60. Jedlička) – J. Matějus, T. Sazima (85. Brendl), P. Matějus, Moravec – R. Sazima (75. Liška),Vojnar.

Antonín Čermák, vedoucí mužstva TJ Lokomotiva Borohrádek: „Sehráli jsme nejlepší utkání jarní části, což nám přineslo konečně první výhru. V prvním poločase jsme byli lepším týmem a vytvořili si několik šancí, které ale brankář hostí zlikvidoval. Za nerozhodný poločasový stav mohl být soupeř vděčen hlavně jemu. Druhá část utkání již byla vyrovnaná a také hosté několikrát nebezpečně ohrozili naši branku. Utkání rozhodla branka Jakuba Čermáka po rohovém kopu v 80. minutě. Těsně před koncem jsme mohli přidat další gól. ale náš útočník únik z poloviny hřiště pokazil nepřesnou přihrávkou. Naše vítězství nad velice kvalitním soupeřem je zcela zasloužené. Chci našim hráčům poděkovat za předvedený výkon."

Hlušice – Č. Meziříčí 1:2