Vamberk – Loko Hradec 2:1

Baník doma krátce po změně stran prohrával, ale dokázal střetnutí otočit ve svůj prospěch. V obou gólech měl prsty zkušený Pavel Potužník. Nejprve se po faulu na něj kopala penalta a v poslední minutě normální hrací doby našel v šestnáctce Havla, který se po otočce trefil pod břevno.

Jan Čermák, trenér Baníku Vamberk: „Spadl mně kámen ze srdce. Dokázali jsme zvrátit nepříznivý vývoj. Soupeř nás aktivní hrou nepustil do tempa. Inkasovali jsme po špatné rozehrávce. Otočili jsme zásluhou bojovného výkonu. V závěru nás bravurním zákrokem podržel brankář Flekr, když hosté v nastaveném čase vrhli vše do útoku. Vytěsnil míč za pomocí břevna. Doufám, že budeme pokračovat v bojovných výkonech i ve dalších zápasech.“

Branky: 80. Flekr z pen, 90. Havel – 55. Bělonohý. Baník Vamberk: J. Flekr – Dostál – Mudruňka, Kubias – Havel, L. Flekr, Souček, P. Šponar – M. Šponar, P. Potužník, Hamerský (57. Vašků).

Černíkovice – Dohalice 3:1

V 11. min. Nosek důsledně sledoval míč, poslal ho před branku, ale spoluhráči na něj nedosáhli. V 19. min. hlavička dohalického Kulhánka těsně minula branku. Z následného protiútoku se do šance dostal Hanuš, ale nastřelil jen nohy padajícího brankáře Vaňka. Ve 25. min. domácí zahráli rohový kop a Vikova hlavička mířila znovu do nohou brankáře. Když už se zdálo, že Černíkovice získávají převahu, dopustili se v obraně trestuhodné chyby, kterou potrestal Kulhánek – 0:1. Pět minut před přestávkou se domácí dočkali vyrovnání z rohového kopu Noskem – 1:1. Ve 48. min. utekl hostujícím obráncům Trejtnar a na druhý pokus dostal míč za záda výborného Vaňka. V 55. min. Vik našel na křídle volného Černého, jenž mu míč vrátil do vápna – 3:1. Po dvoubrankovém vedení domácí polevili. V 65. min. Kulhánek tvrdě vystřelil a Klapal vyrazil na roh. Čtvrthodinu před koncem mohli domácí zvýšit. Hanuš našel volného Noska, který přehodil gólmana, ale i branku.

Branky: 48. Trejtnar, 40. Nosek, 55. T. Vik – 30. Kulhánek. Sokol Černíkovice: Klapal – Bárta, J. Holoubek, Kotek, D. Hanuš – J. Hanuš, Černý (75. Jarkovský), Pohl, Trejtnar – Vik, Nosek.

Babí – České Meziříčí 2:2

Svěřenci trenéra Milana Haška v pátém utkání po sobě bodovali. Ke třem domácím vítězstvím (Teplice 7:0, Předměřice 2:0 a Třebechovice 2:0) přidali druhou remízu na půdě soupeře (předtím v Častolovicích 2:2).

Milan Hašek, trenér FC České Meziříčí: „Do vedení nás brzy poslala Hovorkova přesná hlavička. Pak jsme si dali vlastní gól. Devět minut po přestávce trefil domácí Flaška břevno, ale do vedení jsme šli opět my, když Havel výborně uvolnil Hrubého, a ten přeloboval brankáře. Zápas se rozhodoval v 72. a 73. minutě. Nejprve Martin Slezák zahodil tutovku a podle klasického fotbalového pravidla „nedáš – dostaneš“ jsme z protiútoku inkasovali .“

Branky: 22. David, 73. Kozák – 7. Hovorka, 62. Hrubý. FC České Meziříčí: Frynta – Kozák, Šichan, Martin Slezák, Tetřev – Mir. Slezák (33. Hrubý), Kupka, Hovorka, P. Tomášek – V. Slánský, Havel.

Předměřice – Albrechtice 2:0

Vladimír Pacholík, trenér SK Albrechtice: „První poločas byli lepším týmem domácí. Měli více ze hry a ve 26. min. šli do vedení, když se Šimerda obtočil kolem našeho obránce a nedal Klofandovi šanci. Poté se hra vyrovnala, přičemž domácí si vytvořili ještě jednu gólovku. Na Klofandu běžel osamocený hráč, ale brankář nás podržel. Ve druhé půli jsme byli aktivnější my. Vytvořili jsme si územní převahu, ale několik přečíslení soupeřovy obrany jsme nevyřešili dobře. O lepší výsledek nás připravily dvě individuální chyby.“

Branky: 26. Šimerda, 78. Bareš. SK Albrechtice: Klofanda – Velíšek, Strnad, Benák, Barták – Kuzma (50. J. Zeman, Čepelka, Sršeň, Jaroš, Nývlt – Hořínek.

Třebechovice – Častolovice 4:0

Favorit prakticky rozhodl zápas už během úvodní desetiminutovky. V 7. min. po centru z levé strany skóroval Placák – 1:0. V 10. min. po téměř stejné situaci a centru zprava se nemýlil Sehnal – 2:0. Poté hra obou mužstev upadla do průměru a do konce první půle nebylo na hřišti nic k vidění. Po změně stran zahrozili domácí v 62. min. střelou z deseti metrů, ale brankař Jedlička byl na místě. V 74. min. Jedlička skvěle vyrazil další střelu, ale na dorážku Horáka již nestačil – 3:0. Jedinou střelu hostů mezi tři tyče vyslal o tři minuty později Zemaník, ale gólman Třebechovic byl připraven. Výborný zákrok vytáhl Jedlička v 84. min, kdy zneškodnil další vyloženou šanci vedoucího celku tabulky. Po pěkné kombinaci na jeden dotek upravil na konečných 4:0 pět minut před koncem Horák.

Branky: 74. a 85. Horák 2, 10. Sehnal, 7. Placák. AFK Častolovice: Jedlička – Zeman – Slanina, Plašil, Plocek – Kalousek (46. T. Přikryl), Pavel Mráz, Polák, Petr Mráz – Pinkas (68. Zemaník), Brzokoupil.

Ohnišov – Malšovice 2:4

Ohnišovští sice vstřelili na domácí půdě vedoucí gól, ale v dalším průběhu zklamali.

Jiří Klemenc, trenér Startu Ohnišov: „Začali jsme dobře. Nastřelili jsme tyč a břevno a vzápětí se Kárníkovým gólem ujali vedení. Jenže poté jsme nepochopitelně zvolnili a hosté třemi brankami do přestávky obrátili skóre. Ve druhé půli jsme pokračovali v nevýrazném výkonu, ale přesto jsme zásluhou střídajícího náhradního brankáře Ryšavého vstřelili kontaktní gól na 2:3. V samotném závěru jsme ve snaze o vyrovnání otevřeli hru a Malšovice pojistily vítězství po brejku do naší otevřené obrany.“

Branky: 12. Kárník, 85. Ryšavý – Sapižák 2, Bartoš, Lemon. Poločas: 1:3. Start Ohnišov: Čejchan – Hronovský, Týfa, Čtvrtečka, Fiedler – Cimr, Macháček, Bálek, Prouza (80. Ryšavý) – Vít (65. Krpata), Kárník.