Filip předvedl hattrick během třinácti minut

Rychnovsko – Fotbalová krajská I. B třída – skupina B měla na programu zápasy druhého kola.

24.8.2016 2

Celkem deset gólů padlo v nedělním okresním derby Černíkovice – Opočno. Z vysokého vítězství 7:3 se radovali hostující fotbalisté (bílé dresy). Foto: www.fotbalfoto.cz

Jediný gól rozhodl okresní derby v Českém Meziříčí, kde domácí porazili těsně Solnici. Deset gólů padlo v Černíkovicích, kde se z výhry 7:3 radovali hosté z Opočna.

Č. Meziříčí – Solnice 1:0
Fakta – branka: 60. Krajňák. Rozhodčí: Hofman. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (80. Drašar Tomáš). Diváci: 170. Poločas: 0:0. České Meziříčí: Frynta David – Kupka Aleš, Kozák, Slánský, Tomášek Jan – Havel Tomáš, Hlavsa, Čiháček, Krajňák (68. Ševc Martin) – Ježek (81. Hrudík Petr), Baše Lukáš. Solnice: Blažek – Rýznar Michal, Rýznar Tomáš, Kubec, Hovorka, Gajda, Zaňka (61. Drašnar), Schod, Kadavý, Bulušek, Poláček
Milan Mikušík, trenér FC České Meziříčí: „Nepovedené utkání z obou stran. Na šance to bylo vyrovnané, ale my jsme vstřelili gól a tak bereme důležité tři body. Vyhrál šťastnější."
Martin Kadavý, trenér SK Solnice: „Ve vyrovnaném utkání jsme měli více šancí, ale branku dokázali vstřelit jen domácí a tak na body stále čekáme."

Černíkovice – Opočno 3:7
Fakta – branky: 41. Stodůlka, 56. + 72. D. Hanuš – 26. + 30. Franc, 38. Vondřejc, 45. T Přibyl, 78., 79. + 90. Filip. Rozhodčí: Pálka. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:4. Černíkovice: D. Holoubek – Hanyk, Víteček, Stodůlka, J. Holoubek – Jan Jedlinský, Jakub Jedlinský (16. Handa), D. Hanuš, J. Hanuš Jakub – Pajor (46. Vašata), Kučera (76. Pacák). Opočno: Effenberk (46. Škrabal) – Lukášek, Petr (46. Filip), Čtvrtečka, M. Školník – O. Přibyl, T. Přibyl, Musil, Vondřejc – Šnajdr (83. Tobiáš), Franc.

Josef Cejpek, trenér TJ Sokol Černíkovice: „Otřesný výkon v druhém poločase v Předměřicích předvedli hráči dnes v prvním poločase s Opočnem. Prvních dvacet minut v druhém poločase, kdy jsme zápas zdramatizovali, nestačí. Hráči si musí uvědomit, že zápas se hraje 90 minut!"
Jan Jánský, trenér TJ Spartak Opočno: „Od začátku zápasu jsme domácí přehrávali a byli jasně lepším týmem. Výsledkem byli naše čtyři vstřelené branky do poločasu a několik nevyužitých brankových příležitostí. Domácí se k ohrožení naší branky dostávali jen sporadicky, ale přesto nám soupeř do přestávky, po naší hrubé chybě, vstřelil branku z pokutového kopu. Do druhé půle jsme byli nuceni, z důvodu zranění, udělat dvě změny. Naše hra byla od začátku poločasu chaotická, nakupili jsme spoustu chyb a nepřesností, domácí dokázali našich chyb využít, dotáhnout se na rozdíl jedné branky a zdramatizovat zápas. Závěrečných 20 minut už zase bylo v naší režii a zásluhou tří branek dorostence Patrika Filipa, vstřelených v rozmezí 13 minut, jsme pečetili naše zasloužené vítězství."

Doudleby – Předměřice 5:0
Fakta – branky: 15. Dudek, 42. a 44. Kopsa, 60. Lyer, 65. Marek Mazura. Rozhodčí: Nožka. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 3:0. Doudleby n. O.: Petraš – Krmaš – Lyer, Matěj Mazura, Kozák (66. Gärtner) – Michal Mazura, Marek Mazura, Kotyza, Kopsa (46. J. Langr) – Dudek, Šrámek.
Marek Mazura, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „Dnes jsme slavili dvě jubilea 75 a 55, takže jsme k tomu přispěli stylově. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, ale gólově jsme proměnili méně než třetinu šancí. Dnes to bylo ono."

Ohnišov – Smiřice 2:4
Fakta – branky: 40. a 54. Kuchta – 2. Bednář, 15. Ponikelský, 28. a 82. Šimek. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 6:2. ČK: 1:0 (59. Martínek). Diváci: 100. Poločas: 1:3. Ohnišov: Šenkýř – Martínek, Effenberk, Kolínek, Krahulec – Petr, Zrzavý, Balek, Novotný (80. Kyral) – Macek, Kuchta.
Josef Kárník, sekretář TJ Start Ohnišov: „Opět nám po zbytečném vyloučení nezbyly síly na vyrovnání výsledku."

Jaroměř B – Lípa 2:4
Fakta – branky: 7. Seifert, 48. vlastní (Palán) – 21. Čepelka, 29. Palán, 62. Sikora, 74. D. Mondík. Rozhodčí: Zlámal. ŽK: 3:2. Diváci: 58. Poločas: 1:2. Lípa n. O.: Janeček- D. Mondík, Palán, Kopecký (90. Tulka), Brzokoupil (87. Vlček) – Vašata, Kozel, Sikora, Kafka – Charvát, Čepelka (73. Škop)
Libor Beran, vedoucí mužstva TJ Sokol Lípa nad Orlicí: „Na jaroměřském pažitu jsme odehráli dobré utkání, ve kterém hrál prim David Mondík. Domácí se dostali v sedmé minutě po naší chybě do vedení. To nás probudilo a začali jsme hrát svoji hru, která nám přinesla poločasové vedení. Začátek druhé půle jsme opět prospali a domácí vyrovnali. V tu chvíli vzal režii zápasu do svých rukou Mondík a utkání skončilo ziskem tří bodů pro Lípu. Utkání výtečně odřídila trojice rozhodčích."

V. Poříčí – Vamberk 3:0
Fakta – branky: Závada, Kuneš, Zelený. Rozhodčí: Janota. ŽK: 2:4. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Vamberk: Hlach (46. Vídeňský) – Nývlt, Pavelka, Kotýza, Fujdiak – Šponar Hamerský, Lochman, Luňáček – Brož, Samek.
Stanislav Barvínek, sekretář FO TJ Baník Vamberk: „V herně vyrovnaném utkání dokázali domácí využít gólové šance a zaslouženě vyhráli. Pro nás platí rčení: Nedáš gól, nevyhraješ!"

Police – Albrechtice 5:0
Fakta – branky: 9. T. Mucha, 40. Šprinc, 44. Valtera, 84. Kollert, 88. Klapkovský z pen. Rozhodčí: Ludvík. ŽK: 3:7. ČK: 0:1 (86. Sychra). Diváci: 85. Poločas: 3:0. Albrechtice n. O.: Králík – Chvojin (46. Sychra), T. Jedlička, O. Velíšek, Barták – L. Velíšek, Jaroš, Sršeň, Janeček – Hořínek, Duha.
Rostislav Kchop, trenér SK Albrechtice nad Orlicí: „Proti kvalitnějšímu a lepšímu soupeři jsme neměli dnes šanci. Domácí nás přehráli ve všech směrech. I když to ve druhé půli občas vypadalo opticky vyrovnaně, tak si zkušeně hlídali výsledek a v závěru ještě udeřili. Gratulace."

24.8.2016 VSTUP DO DISKUSE 2

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.