Důležitý hattrick častolovického Brzokoupila

Rychnovsko - I. B třída: Černíkovičtí hráči rozhodli zápas v Malšovicích, když už hráli bez vyloučeného stopera Kotka. Albrechtice excelovaly na Loko.

2.6.2009 1

Ilustrační fotoFoto: Foto: Pavel Slavíček

Všechny týmy z Rychnovska bodovaly! Častolovičtí fotbalisté se doma prosadili střelecky a společně s Vamberskými si pomalu mohou oddechnout. Je velmi pravděpodobné, že jejich záchranářské práce byly úspěšné.

Častolovice – Babí 5:2

V 10. min. M. Přikryl vyslal do vyložené šance Brzokoupila, ale brankář hostí ho vychytal. V 16. min. udeřilo na druhé straně. Po levé straně unikl Fidler a nedal Jedličkovi šanci - 0:1. O pět minut později Slanina vysunul Brzokoupila, ten předložil míč M. Přikrylovi a bylo vyrovnáno - 1:1. Ve 38. min. domácí podržel gólman Jedlička, když nebezpečnou střelu bravurně vyrazil. Tři minuty před koncem první půle se k odraženému míči dostal Pavel Mráz a jeho centr skončil v síti hostující branky - 2:1. Ani to nebylo před přestávkou vše, protože domácí udeřili ještě jednou. Ve 45. min. předložil Petr Mráz přesně Brzokoupilovi a ten chladnokrevně zakončil - 3:1. Deset minut po změně stran hosté nastřelili tyč. O dvě minuty později mohl zvýšit Kalousek, ale z následného útoku unikl domácí obraně Fidler a přesnou střelou k tyči snížil - 3:2. V 65. min. opět v koncovce neuspěl domácí Kalousek, když jeho střelecký pokus brankář vyrazil na roh. Po jeho rozehrání centr Marka Poláka našel hlavu Brzokoupila a domácí opět vedli rozdílem dvou gólů - 4:2. Dvacet minut před koncem unikl po pravé straně Brzokoupil a s pomocí teče hostujícího obránce dokončil vlastní hattrick - 5:2. V závěru promarnil dvě šance Petr Mráz a Slanina se blýskl dalekonosnou střelou i nebezpečnou hlavičkou do tyče. Ve 42. min. Plocek uvolnil Pinkase, ale ten samostatné sólo z půli hřiště neproměnil.

Jan Plašil, trenér AFK Častolovice: „Celé mužstvo zahrálo velmi dobře. Vyzdvihnout musím autora hattricku Milana Brzokoupila, šestnáctiletého Tomáše Přikryla a Jirku Plocka.“
Branky: Brzokopil Milan 3,Přikryl Miroslav,Mráz Pavel. ŽK: 2:1. AFK Častolovice: Jedlička - Zeman - Slanina, Plašil, Plocek - Petr Mráz, Pavel Mráz (73. Pinkas), T. Přikryl, Polák - Brzokoupil, M. Přikryl (48. Kalousek).

České Meziříčí – Hronov 3:0

Skóre zápasu po deseti minutách otevřel Slánský, který po samostatném úniku prostřelil brankáře. Krátce po hodině hry stejný hráč předložil míč před branku Hrubému, jenž uklidil míč do sítě placírkou. Gólový účet podtrhla Slánského dorážka ze skrumáže.

Milan Hašek, trenér FC České Meziříčí: „Výhra nad posledním celkem se rodila dost těžko, přestože jsme vstřelili rychlou branku. Byl to z naší strany festival zahozených šancí. Mohli jsme dát víc než deset branek. Sympatické na Hronovu bylo to, že nebetonoval. Před přestávkou dokonce mohl vyrovnat na 1:1.“

Branky: 10. a 73. Slánský, 62. Hrubý. FC České Meziříčí: Frynta – Šichan - Kozák, Martin Slezák, Kupka – Tetřev, Hovorka (77. Minařík), Havel, P. Tomášek - V. Slánský (82. Kozlík), Hrubý (87. Mir. Slezák).

Loko Hradec - Albrechtice 1:6

Albrechtičtí zcela suverénním způsobem zvládli střetnutí na hradecké půdě.

Vladimír Pacholík, trenér SK Albrechtice: „Již v úvodní čtvrthodině jsme mohli dát tři góly. Zápas se divákům musel líbit a rozhodně je musel uspokojit dostatečný počet vstřelených branek. Od začátku jsme byli lepším a aktivnějším mužstvem. Po celých devadesát minut jsme kontrolovali hru. Vytvořili jsme si řadu dalších gólových šancí, které však zmařil výborný domácí brankář, nebo jsme mířili nepřesně. Bylo vidět, že máme chuť do hry, pochvalu zaslouží všichni hráči.“

Branky: 34. Vodák - 19. a 36. Čepelka, 23. Kuzma, 31. Jaroš, 54. Sršeň, 61. Nývlt. SK Albrechtice: Klofanda - Velíšek, Strnad, Pírko, Benák – Kuzma (78. Moravec), Čepelka, Sršeň (88. Janda), Jaroš, Nývlt – J. Zeman.

Malšovice - Černíkovice 0:1

Hosté z územní převahy do přestávky nevytěžili nic. Jejich kanonýrům totiž zvlhl střelný prach. Ve 20. min. Nosek vyslal do volného prostoru Vika, který nastřelil padajícího brankáře. O pět minut později Nosek mířil hlavou nad branku a stejně se za chvíli vedlo i Holoubkovi. V 35. min. další Noskova střela těsně minula branku. Domácí se do vážnější akce dostali až ve 40. min., ale hrozící nebezpečí na poslední chvíli zažehnal Kotek. Poté Malšovičtí zahrávali trestný kop za ruku před vápnem, ale střela mířila vysoko nad branku. Výhodu trestného kopu měli těsně před přestávkou i hosté, ale bez efektu. Také druhý poločas se odehrával většinou na polovině Malšovic. V 50. min. míč při Klapalově střele z voleje olízl břevno. V 55. min. Holoubkova hlavička nastřelila Noskovu hlavu. V 65. min. hosté zahráli autové vhazování tak špatně, že v podstatě založili rychlý brejk Malšovic do rozhozené obrany. Stoperu Kotkovi nezbylo nic jiného než stáhnout rukou rychlonohého útočníka a musel předčasně pod sprchu. Domácí chtěli využít početní převahy a více útočili. Černíkovičtí ovšem bránili pozorně a vyráželi k rychlým brejkům. Po jednom z nich v 80. min. domácí faulovali. Trejtnar rozehrál trestný kop na T. Vika, jenž míč přenechal Noskovi, ten tísněn domácím obráncem míč usměrnil do branky - 0:1. Domácí měli blízko k vyrovnání v 88. min. Po chybě jinak pozorného M. Vika, který neudržel míč, domácí z malého vápna překopli branku.

Branky: 80. Nosek. ČK: 0:1 (65. Kotek). Sokol Černíkovice: M. Vik - Bárta, J. Holoubek, Kotek, D. Hanuš (80. Kalous) - J. Hanuš (86. R. Jarkovský), T. Vik, Pohl, Trejtnar - Klapal (55. Hovorka), Nosek.

Teplice – Ohnišov 1:2

V deváté minutě prošel střílený centr Macháčka až do sítě teplické branky a hosté vedli. V úvodním poločasu si obě mužstva vypracovalo po dvou šancích. Ohnišovští vykopávali míč z brankové čáry a na druhé straně Kárník orazítkoval tyč. Tři minuty před přestávkou unikajícího Kárníka stáhl za dres domácí obránce a byl vyloučen. Proti oslabenému soupeři si hosté vypracovali velkou převahu, ale gólově se prosadili až dvě minuty před koncem. Zápas rozhodl Kárník, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou Teplic.

Jiří Klemenc, trenér Startu Ohnišov: „Na těžkém terénu po vydatném dešti se odehrával spíše boj než pohledný fotbal. Ve druhé půli jsme v početní výhodě dobývali domácí branku. Naštěstí se nám to podařilo, i když téměř v hodině dvanácté.“

Branka: 22. Mucha - 9. Macháček, 88. Kárník. ČK: 1:0 (42. minuta). Start Ohnišov: Čejchan – Hronovský, Týfa, Čtvrtečka, Fiedler - Cimr, Macháček (46. Ryšavý), Bálek, Prouza (80. Králíček) – Kárník, Martínek (10. Krpata).

Dohalice - Vamberk 2:2

Baník si z venku přivezl bod, který mu přinesl na cestě za jistotou setrvání v krajské soutěži klid.

Jan Čermák, trenér Baníku Vamberk: „V začátku jsme nevyužili šance. Do dvacáté minuty jsme mohli vést už 5:0. Poté domácí hru vyrovnali a z trestného kopu vytěžili zkorigování stavu. Ve druhé půli, ač byla hra vyrovnaná, se Dohalicím podařilo vyrovnat. Snad dvacetkrát během celého utkání nás v útočných akcích zastavil praporek asistenta. Rovněž nám nebyl uznán Havlův gól po signalizaci muže na pomezí. Chválím celý manšaft za disciplinovaný výkon. Škoda zranění obou bratrů Šponarů. Doufám, že se dají brzo dohromady.“

Branky: 36. Novák, 65. Kulhánek – 14. Havel, 16. Hamerský. Baník Vamberk: J. Flekr – Dostál - Mudruňka, Kubias – P. Šponar (74. Svoboda), Souček, L. Flekr, Kmec (55. Vašků) - M. Šponar (75. Baculák), Hamerský, Havel.

Autor: Miroslav Sixta