Divizní fotbal: Důležité tři body zůstaly doma

Týniště nad Orlicí - V utkání 25. kola divize C přivítal týnišťský celek na svém trávníku v důležitém souboji druhý tým tabulky – Sokol Ovčáry. Hrdinou deštivého nedělního podvečera se stal obránce Petr Zdeňka, který ve 23. min. po rozehraném trestném kopu Radka Gorola přesně umístěnou hlavičkou do levé šibenice zajistil svému týmu zisk nesmírně cenných tří bodů.

20.5.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Divizní fotbalisté SK Týniště se na domácím trávníku radovali z vítězství nad favoritem

Týniště – Ovčáry 1:0

Po oboustranně opatrném úvodu přinesla první vzrušení 8. minuta, kdy Gorol ideálně našel Seiferta, který v čisté šanci přestřelil branku. Hned vzápětí však na druhé straně mohli jít do vedení hosté, když po rohovém kopu orazítkoval břevno týnišťské svatyně Hyka. Hostující výběr trenéra Janečka sázející na rychlé brejky zahrozil jedním z nich po čtvrthodině hry. Po spolupráci dvojice Hyka – Maršner se však obrana domácích stačila včas zformovat. V 17. min. domácí kapitán Černý vyslal první přímou střelu na branku. Ve 23. min. však již Olšina explodovala nadšením. Špílmachr Gorol precizně rozehrál trestný kop, před brankou nejvýše vyskočil Zdeňka a proti hlavičce umístěné do levého horního rohu nedal brankáři Strakovi šanci – 1:0.

Vedoucí gól Petříkovu partu povzbudil a domácí měli místy více ze hry. Po půlhodině hry to zkoušel ze standardky Gorol, Straka se však překvapit nenechal. Gólem neskončila ve 34. min. ani akce dvojice Gorol – Gavula, kterou defenziva Ovčár odvrátila.

Šest minut po změně stran Straku pořádně pálily rukavice po pumelici Gorola. O čtyři minuty později vyrobil jeden z domácích obránců hrubku a Hyka běžel zcela sám na branku, naštěstí pro domácí pálil vedle. V 57. min. po další pohledné akci vyrazil ránu Gorola Straka před sebe a Seifertovu dorážku ve slibné pozici jeden z obránců Ovčár odvrátil na roh.

V dalším průběhu převzali Středočeši na dlouhé minuty iniciativu. Do vážnější příležitosti je však týnišťská obrana nepustila. Nejvíce starostí domácí defenzivě dělal především hbitý Chrdle. V 65. min. chtěl Krulich z trestného kopu překvapit Marčišina, ale přehodil jeho i branku. V 73. min. přišla šance Gavuly, kterou brankář hostů vyrazil. O dvě minuty později po obléhání branky stálo při Strakovi štěstí, když Plašil zatřásl levou tyčí. Přestože až do závěrečného hvizdu hosté mohutně finišovali, svěřenci trenéra Milana Petříka si nesmírně důležité tři body již vzít nenechali, a učinili tak výrazný krok k divizní definitivě i pro příští sezonu.

V příštím kole čeká mužstvo SK Týniště n. O. východočeské derby v Chocni.

Branka: 23. Zdeňka. Rozhodčí: Rožec (Teplice). ŽK: 2:1. Diváků: 130. Poločas: 1:0.

Dvojnásobně úspěšný víkend Petra Zdeňky

O rozhodující moment nesmlouvavé bitvy na týnišťském trávníku se postaral domácí obránce Petr Zdeňka. Jeho gól hlavou byl opravdovou lahůdkou pro oko fotbalového fanouška. Zdeňka znovu potvrdil skutečnost, že patří mezi nejlepší hráče ve vzdušných soubojích v celé soutěži.

„Bylo to dnes velmi náročné utkání. Soupeř měl totiž vysokou kvalitu. Myslím si, že v Olšině se na jaře zatím nikdo lepší nepředstavil. Přestože hosté ve druhém poločase převzali iniciativu, do čtyř tutovek jsme se prosadili my. Při jedné z nich Plašil trefil tyč,“ ohlédl se za utkáním šťastný autor vítězné branky.

Zdeňka se pochlubil, že má za sebou skutečně náročný víkend, ale zároveň dvojnásobně radostný. „Jako pravý fanoušek jsem v sobotu nemohl chybět v kotli nového stadionu pražské Slavie v Edenu při oslavě mistrovského titulu. K němu jsem dnes se spoluhráči přidal veledůležité tři body, takže jsem navýsost spokojen.“

V týnišťské záložní řadě na soupeře z Ovčár platil svojí rychlostí a důrazem záložník Ernest Seifert, který měl na kopačkách dvě slibné šance. „Důležitý zápas jsme zvládli. Po neúspěších venku jsme nutně potřebovali bodovat naplno. Myslím si, že v našem dresu vynikli Zdeňka, Plašil a Gorol, který tým skvěle dirigoval. Trenér proti silnému soupeři zvolil výborné rozestavení. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Soupeř nás sice občas v poli přehrával, ale do větší šance jsme ho nepustili.“ Seifert se vrátil ke dvěma vlastním šancím. „Při první jsem v koncovce chyboval. Myslel jsem si, že sudí přerušil hru. Byl jsem před brankou sám a na poslední chvíli jsme to chtěl dloubnout. Ve druhé šanci jsem chtěl zakončit co nejrychleji, bohužel obránce na poslední chvíli stačil do střely vložit nohu a tečovat na roh.“