České Meziříčí uštědřilo vedoucím Třebechovicím teprve druhou porážku v sezoně. Okresní derby v Albrechticích bez vítěze.

Č. Meziříčí – Třebechovice 2:0

Svěřenci trenéra Milana Haška uštědřili vedoucímu týmu soutěže teprve druhou porážku v sezoně. Vidět byl zejména Petr Tomášek. Autor dvou gólů navíc ve 27. minutě „vyrobil“ penaltu a červenou kartu předměřického obránce Vícha, který rukou zastoupil v brance gólmana. Hovorka ovšem pokutový kop poslal nad branku.

Milan Hašek, trenér FC České Meziříčí: „Oboustranně dobrý fotbal. Po kombinaci bratrů Tomáškových otevřel skóre Petr. Pak stejný hráč zahodil další šanci a po přestávce ho v koncovce napodobili Hovorka s Kupkou. V 71. min. trestný kop Jana Tomáška skvěle chytil gólman. Hosté i v deseti zlobili. Až sedm minut před koncem Petr Tomášek dostal míč mezi obránce, utekl jim a stanovil konečnou podobu výsledku.“

Branky: 14. a 83. P. Tomášek. ČK: 0:1 (27. Vích). FC České Meziříčí: Frynta – Kozák, Šichan, Martin Slezák, Tetřev – Mir. Slezák, J. Tomášek, Hovorka, Kupka - P. Tomášek (90. Baše), V. Slánský (85. Minařík).

Albrechtice – Vamberk 2:2

Okresní derby nemělo vítěze. Zachraňující se Vamberk si domů odvezl cenný bod.

Vladimír Pacholík, trenér SK Albrechtice: „Spravedlivá plichta. Zápas mohl skončit divokým skóre. Obě mužstva si vytvořila velký počet šancí. V závěru utkání hosté mohli dvakrát rozhodnout, ale podržel nás brankář Janda. My jsme další gólovky taky zahodili.“

Jan Čermák, trenér Baníku Vamberk: „Snažili jsme se soupeře překvapit agresivní útočnou hrou, což se nám zpočátku dařilo. Pavel Potužník po uvolnění Havlem poslal náš tým do vedení. Pak jsem se uspokojili a domácí po akcích nejlepšího hráče Čepelky skóre do poločasu otočili. Po změně stran jsme přeskupili sestavu a po tyčce Havla a vyložené šanci Mudruňky se gólově prosadil až Martin Šponar po rohovém kopu. V závěru Hamerský mohl rozhodnout v náš prospěch po skvělém uvolnění Pavla Šponara. Naši hráči ukázali, že nepatří do spodních pater tabulky. Pro dobrý výsledek, ale musí chtít všichni udělat víc než jen si přijít zahrát fotbálek.“

Branky: 32. Hořínek, 36. Jaroš – 25. Pavel Potužník, 63. Martin Šponar. SK Albrechtice: Janda - Velíšek, Strnad, Pírko, Benák – Kuzma (55. J. Zeman), Sršeň, Jaroš, Nývlt - Čepelka, Hořínek. Baník Vamberk: J. Flekr – Dostál - Mudruňka, Svoboda (46. Vašků) – P. Šponar, L. Flekr, Souček, D. Hamerský - Havel, P. Potužník, M. Šponar.

Loko HK - Černíkovice 1:4

V úvodní dvacetiminutovce si obě mužstva vytvořila několik gólových příležitostí, ale skóre měnil až Bárta, jehož zpětnou přihrávkou uvolnil Polívka – 0:1. V 25. min. se domácí dožadovali odpískání faulu na Denka před pokutovým územím a za slovní urážky musel předčasně pod sprchy Schejbal. Domácí navzdory početnímu oslabení zahráli po půlhodině rohový kop a Chlumecký hlavou vyrovnal - 1:1. Lokáda přidala na tvrdosti a na protestech vůči hlavní rozhodčí Lavrenčíkové. V 45. min. tvrdě faulovali Vika a po dalších slovních urážkách uviděl červenou kartu Chlumecký. Urážkám od diváků neunikli ani asistent sudího a delegát utkání. Do druhé půle nahradil zdravotně indisponovanou hlavní rozhodčí asistent. Domácí se stáhli do obrany a čekali na brejk, který se jim podařil v 52. min., ale bez gólového efektu. Černíkovičtí si vytvořili převahu. V 54. min. Lokáda zachránila výkopem z brankové čáry, ale v 65. min. faulovala ve vápně Hovorku a Trejtnar z penalty poslal hosty do vedení - 1:2. Pak se po sérii faulů na Holoubka a Polívku střelecky prosadil Trejtnar - 1:3. V 74. min. se individuálně prosadil T. Vik - 1:4. V závěru domácí neunesli porážku a ostrými zákroky počastovali Vika, Trejtnara a Pohla. Nakonec museli děkovat rozhodčímu, že se zápas vůbec dohrál.

Branky: 30. Chlumecký - 65. a 70. Trejtnar (první z pen.), 20. Bárta, 74. T. Vik. ČK: 2:0 (25. Schejbal, 45. Chlumecký). Poločas: 1:1.
Sokol Černíkovice: M. Vik - Bárta, J. Holoubek, Kotek, D. Hanuš - Černý, Polívka, Pohl, Trejtnar – T. Vik (73. Kalous), J. Hanuš (50. Hovorka).

Častolovice – Předměřice 0:3

Mužstvo Předměřic na hřišti dominovalo. Do vedení šlo ve 21. min. po důrazu ve skrumáži. Po půlhodině hry mohli hosté zvýšit vedení, ale střela z vyložené pozice skončila těsně vedle. Domácí měli obrovskou šanci o tři minuty později – Pinkas postupoval sám z půli hřiště, ale ani nadvakrát hostujícího gólmana nepřekonal. Vzápětí Pavel Mráz krásně vysunul Lorence, ale tomu chyběl k zakončení krůček. Hosté po úniku ve 36. min. minuli prázdnou domácí svatyni. Pět minut před přestávkou ale potrestali nedorozumění domácí obrany střelou do prázdné branky - 0:2. V 55. min. se do vyložené šance dostal Marek Polák, ale nedal. Vzápětí zvonila tyč domácí branky. V 65. min. zahrával trestný kop Pavel Mráz, brankař míč vyrazil před sebe, ale Pinkas míč do sítě nedostal. Definitivní podobu výsledku dali hosté v 69. min. po centru z pravé strany a přesném zakončení. Domácí v 74. min. nastřelili břevno Markem Polákem.

Branky: 21. Bareš, 40. Šimerda, 69. Dlabáček. ŽK: 2:3. AFK Častolovice: Jedlička - Brzokoupil - Slanina, Plašil, Plocek(46. Dostál) - Lorenc (46. Huňara), Pavel Mráz, Polák, Petr Mráz – Pinkas (67. Beneš), Kalousek.

Dohalice - Ohnišov 2:1

Ohnišov se po čtvrthodině hry ujal vedení po střele Hofmana a následné dorážce Prouzy. Pak propásl zvýšení náskoku Kárník, který běžel sám na brankáře, ale z úhlu přestřelil. Domácí těsně před přestávkou vyrovnali po dlouhém výkopu brankáře a skrumáži před ohnišovskou brankou. Ve druhé půli promarnil dvě šance hostující Krpata. O výhře domácích rozhodla penalty čtvrt hodiny před koncem.
Jiří Klemenc, trenér Startu Ohnišov: „Pochválil bych brankáře Ryšavého, pro něhož to byla premiéra v krajské soutěži. V ofenzivě dobře zahrál Krpata. Škoda, že svoje šance neproměnil. Penalta proti nám byla nařízena oprávněně, Hofman fauloval zcela zbytečně.“

Branka: 43. Košťál, 75. Nesvačil z pen. – 15. Prouza. Start Ohnišov: Ryšavý – Fiedler, Čtvrtečka, Bálek, Králíček - Cimr, Hofman, Macháček, Prouza - Krpata, Kárník.