Doudlebští ovládli derby i v deseti

Rychnovsko - Dvanácté jarní kolo krajské I. B třídy nabídlo čtyři okresní derby.

4.6.2014

Čtyři góly vstřelili fotbalisté Doudleb do sítě Albrechtic.Na snímku kapitán Jan Krmaš podtrhuje brankový účet. Foto: Vojtěch Podstavek

Ve všech se z vítězství radovaly domácí týmy. Doudlebští fotbalisté, i v deseti bez vyloučeného Radka Scholzeho, porazili čtyřgólovým rozdílem Albrechtice a zůstaly v čele skupiny F o postup.

Doudleby – Albrechtice 4:0
Fakta – branky:  1. Souček, 68. R. Schod, 77. Kotyza, 82. Krmaš. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (41. Scholze) Diváci: 80. Poločas: 1:0. Doudleby n. O.: Hudousek – Krmaš – Scholze, Lyer (85. Kudláček), , Matěj Mazura – Souček, Marek Mazura, Kotyza, Kopsa – R. Schod (80. J. Schod), Kráčmer (88. Matoušek).

Albrechtice n. O.: Daněk – Kajn (65. David), Pavlas, Zeman, O. Velíšek ( 46. Csontos), Janeček, Jaroš, L. Velíšek, Sršeň – Vítek, Hořínek.
Jan Čermák, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „Zvládli jsme další náročné utkání. Soupeř byl velmi nebezpečný, přesto korektní a fotbalový. Nebýt zbytečného a přísného vyloučení, tak musíme být všichni spokojeni. Počasí, fotbal, rozhodčí, diváci, klobásky, pivečko, gulášek, vše skoro ideální. Cílová rovinka se blíží."
Petr Bartoš, vedoucí mužstva SK Albrechtice nad Orlicí: „Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál."

Rychnov B – Dobruška B 3:2
Fakta – branky: 30. a 45. Lochman, 56. F. Stieber – 65. T. Krahulec, 84. Macek. Rozhodčí: Luboš Říha. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 2:0. Rychnov n. K. B: Vrána – Hanyk, Hofmann, M. Mondík (10. J. Kočnar), J. Brandejs – Handa, Lochman, F. Stieber, Miller – Jedlinský, Dapecí. Dobruška B: Šenkýř – Štěpán, Petr, Štětina, Jančara – Jelen, Junek, Macek, Michl – Veverka (56. T. Krahulec), Forejtek.

Tomáš Polívka, asistent trenéra FC Spartak Spartak Rychnov nad Kněžnou B: „Na rychnovském bitevním poli, po mnoha šancích na obou stranách, jsme se na konci zápasu po ztrátě vedení 3:0, museli strachovat o výsledek. Výborný výkon odvedla trojice rozhodčích."
Oldřich Hulc, vedoucí mužstva TJ Dobruška B: „V utkání jsme měli překvapivě minimálně tolik brankových šancí jako soupeř bojující o první místo v tabulce. První branka soupeře padla – podle našeho názoru – po faulu na našeho brankáře."
Deštné – Hronov 3:1
Fakta – branky: Kaplan 2, Hochmann – Stelzig. Rozhodčí: Bečvář. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Deštné v O. h.: Vých – Novák (66. Fidler), Lanta, Kánský, Vávra – D. Krupka (53. Tuček), Kaplan, Drapák, Kříž – Hochmann, Umlauf.
Petr Cejnar, vedoucí mužstva TJ Sokol Deštné v Orlických horách: „Zasloužené vítězství domácího týmu."
České Meziříčí – Vamberk 4:0

Fakta – branky: 13. Hlavsa,  63. Provazník, 82. L. Baše, 87. Jakub Tomášek. Rozhodčí: Janota. ŽK: 3:3. Diváci: 210. Poločas: 1:0. České Meziříčí: Frynta – Slánský, Provazník, Kozák (50. Rezek), Aleš Kupka (46. Čiháček) – Krajňák (75. Čáp), Hlavsa, Jan Tomášek, Ježek – Lukáš Baše, Lukáš Havel (76. Jakub Tomášek). Vamberk: Sýkora – Pavelka, Vidlička (76. J. Handl), M. Handl, Chochola (68. Vašátko) – Röhrich, Flekr, Samek, Pazderník (46. Malý) – Dostál (76. Halamka), Luňáček.
Milan Mikušík, trenér FC České Meziříčí: „Vzhledem k průběhu utkání je vítězství 4:0 pro hostující tým milosrdné. Neproměněná penalta hostí je připravila o naději bodově uspět v tomto utkání."
Jan Souček, asistent trenéra TJ Baník Vamberk:  „Rozhodla naše neproměněná penalta za stavu 1:0. Pak jsme hrubými chybami soupeři dovolili navýšit skóre."

Opočno – Přepychy 2:0
Fakta – branky:  47. Škrabal, 62. T. Přibyl. Rozhodčí: Vitvar. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Opočno: Effenberk  –  Lukášek, Petr, Školník, Škrabal  – K. Polák (84. Tláskal), Musil (70. Skalický) – O. Přibyl (78. Serbousek), T. Přibyl, Vondřejc – Pfeifer. Přepychy: Ježek – Krejčí (60. Podstata ), Kinzel, Čtvrtečka, Šmída – Sedlák, Blažej, Rathouský, Štěpánek – Chudý, Jelen.
Jan Jánský, trenér TJ Spartak Opočno: „Derby přineslo v první půli mnoho nepřesností na obou stranách. Z naší strany byl první poločas velmi laxní, předvedli jsme nejslabší výkon v jarní části sezony.

Ve druhém poločase jsme přidali na důrazu, zlepšili pohyb po hřišti a přišli i branky. Nejprve ve 48. minutě po rohovém kopu a hlavičce Škrabala jsme šli do vedení a v 63. minutě přidal T. Přibyl druhou branku. Po zbytek zápasu jsme měli hru pod kontrolou a zaslouženě vyhráli."
Miroslav Pavel, předseda SK Přepychy: „V prvním poločase jsme odehráli vyrovnaný zápas. Po změně stran jsme inkasovali po standardní situaci zbytečnou branku a tím bylo po zápase. Domácí vyhráli zaslouženě."
Černíkovice – Machov 7:0
Fakta – branky: 13., 31. a 41 z pen. Pauker, 23. D. Hanuš, 44. D. Holoubek z pen., 61. Brandejs, 90. Mňuk. Rozhodčí: Hrušková. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 5:0. Černíkovice: D. Holoubek – Víteček (46. Vrba), Trejtnar, Brandejs, Pajor – Stodůlka, Zimmer (46. J. Hanuš), Mňuk, O. Stieber – Pauker (58. Kučera), D. Hanuš (70. Jedlinský).
Josef Cejpek, trenér TJ Sokol Černíkovice: „Naprosto zasloužené vítězství. Soupeře jsme předčili ve všech směrech a o zisku tří bodů jsme rozhodli již v první půli. Utkání chyběla jen lepší divácká kulisa. S větší podporou diváků se zápasy pak hrají podstatně lépe."

Borohrádek – Předměřice 0:1
Fakta – branka: 67. Strakatý. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:3. Diváci: 110. Poločas: 0:0. Borohrádek: Bačina – Merkl, Moravec, Uhnavý (63. R. Sazima), J. Čermák – J. Matějus, Vojnar (23. Brendl), T. Sazima, A. Čermák – Bílek, P. Matějus.

Antonín Čermák, vedoucí mužstva TJ Lokomotiva Borohrádek: „Průběh prvního poločasu byl z obou stran plný nepřesností, hra byla vyrovnaná. Veškeré dění se odehrávalo ve středu hřiště, bez šancí. Ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil. Bylo jasné, že kdo dá gól, tak vyhraje. To se nakonec podařilo hostům, kteří těsný náskok udrželi až do konce utkání. O záchranu budeme bojovat do posledního zápasu."

Fotogalerii z fotbalového utkání Doudleby – Albrechtice najdete na internetové adrese:
rychnovsky.denik.cz/derby

4.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".