Druhé kolo krajského přeboru v kopané přineslo potvrzení výborné hry Dobrušky, ale i skvělý výkon Doudleb, které se otřepaly z porážky u nováčka z Kratonoh a jasně přehrály Lázně Bělohrad. Týniště mělo na hřišti favorita z Broumova spoustu šancí, zatím jsou bohužel hráči tohoto týmu na štíru s jejich proměňováním.

Doudleby – L. Bělohrad 3:0

Fakta – branky: Vydarený 2, Šmíd. Rozhodčí: Hlavsa, Liebisch, Krotil. ŽK: 2:3. Diváků: 120. Poločas: 2:0.

Václav Prachař, sekretář oddílu Doudleb: „Po smolném zápase v Kratonohách jsme před naším publikem předvedli výborný výkon. V 1. poločase otevřel skóre v 36. min Šmíd a vzápětí po 2 minutách byl tentýž hráč sražen v pokutovém území. Nabídnutou penaltu Vydarený proměnil ve vedení 2:0. Po přestávce domácí pokračovali ve skvělém představení, v 86. min. totiž Myšák nadvakrát chytil penaltu hostí. Za okamžik poté upravil opět Vydarený povedenou střelou z dálky na konečný stav 3:0. Výhra byla zasloužená.“

Kunčice – Dobruška 1:4

Fakta – branky: Hašek a Hájek 2. Rozhodčí: Malý, Otava, Erlebach. Poločas: 0:2.

Milan Mikušík, trenér Dobrušky: „V prvním poločase jsme se snažili po počátečním oťukávání hrát nátlakovou hru a dojíždět soupeřovu obranu, aby neměla čas na tvoření hry. Do přestávky jsme kromě dvou gólů měli ještě další dvě šance, které jsme však nedokázali zhodnotit. Úvod druhé půle jsme stejně jako v prvním utkání zaspali, soupeř se snažil o zkorigování. To se mu zaslouženě povedlo po standardní situaci, kdy hlavou snížil na 1:2. Po obdrženém gólu jsme se vrátili ke své hře a začali si vytvářet další nadějné příležitosti, z nichž jsme zásluhou výborně hrajícího Hájka vytěžili další dva úspěšné zásahy. Vítězství bylo zcela zasloužené, soupeř se mi jevil o něco slabší než Broumov, protože spoléhal na hru jenom jednoho hráče (Doležala), což na náš velmi dobrý kolektivní výkon nemohlo stačit. Pochvalu za předvedenou hru zaslouží celé naše mužstvo.“

Broumov – Týniště 1:0

Rozhodčí: Průcha, Staněk, Krucký. ŽK: 0:1. Diváků: 242. Poločas: 0:0.

Vladimír Pacholík, trenér Týniště: „Bylo to remízové utkání, ve kterém jsme si vytvořili více brankových příležitostí po brejcích. Jelikož jsme je nedokázali proměnit, tak nás domácí v 76. min potrestali jediným gólem utkání a zápas poté dokázali dovést do vítězného konce. Bohužel na šance se nehraje, když nedáme gól, nemůžeme nic vyhrát.“

Lhota p. L. – Přepychy 1:1

Fakta – branky: Kárník. ŽK: 4:3. Diváků: 100. Poločas: 0:1.

Miroslav Pavel, trenér Přepych: „Zápas jsme rozehráli velmi dobře, začali jsme aktivně a vytvořili si mírnou převahu. Už v 9. min. po trestném kopu Rejzka Kárník ze skrumáže dorazil míč do sítě – 0:1. Poté se hra vyrovnala a my hrozili pouze z brejků. Škoda jednoho nevyužitého, když jsme šli 3 na 2 a Kárník nahrál Chválkovi do ofsajdu. Po přestávce se domácí zlepšili a vytvořili si územní převahu. Nejprve Krunčík vyrazil jejich nebezpečnou střelu, pak jsem však v 60. min. netakticky vrátili míč za přerušení hry kvůli ošetřování. Míč se dostal jen k půlící čáře, odkud ho domácí hned poslali centrem do pokutového území a hlavou srovnali skóre. Po obdržené brance jsme se rychle vzpamatovali, v 67. min. utekl Kárník, byl faulován, avšak nařízenou penaltu Jiří Chválek neproměnil. Potom se hra zklidnila a oba týmy hlídaly remízový výsledek. Objektivně vzato byl smír spravedlivý, škoda neproměněného pokutového kopu. Naši hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení.“

Česká Skalice – Rychnov 2:1

Fakta – branky: Zajíček. Rozhodčí: Dujsík Martin, Pešava Otakar, Janeček Štěpán. ŽK: Brandejs L., Stieber. Diváků: 100. Poločas: 2:0.

Josef Pleskot, trenér Rychnova: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a 20 minut jsme domácí nepustili na naši polovinu. Z toho vyplynuly naše dvě šance, kdy Zajíček a Kubec z jisté gólové pozice hlavou přestřelili bránu. Domácí tlak přečkali a po našich obranných chybách nám paradoxně vstřelili dvě branky. Do 2. půle jsme šli s odhodláním zkorigovat výsledek, což se nám podařilo až v 74. min. Zajíčkem. Přestože jsme si vytvořili další dvě brankové příležitosti, kdy Kubcovu teč vykopávali obránci z prázdné branky a 5 minut před koncem neproměnil samostatný nájezd Zajíček, myslím, že remíza by byla spravedlivější. Chválím tým za bojovnost, naším největším nedostatkem bylo neproměňování šancí.“

Zbývající výsledky 2. kola: Nový Hradec – Nový Bydžov B 1:0. Branky: Kyral. Kratonohy – Olympia HK 5:0. Branky: Nun 2, Sadílek, T. Veverka, J. Štěpánek. Police n. Met. – Převýšov 1:2. Branky: Valtera – Slezák, Schwarz.

1. Dobruška 2 0 0 9:2 6
2. Kratonohy 2 0 0 7:1 6
3. Přepychy 1 1 0 4:2 4
4. Nový Hradec 1 1 0 2:1 4
5. Převýšov 1 1 0 2:1 4
6. Doudleby 1 0 1 4:2 3
7. Rychnov n. K. 1 0 1 4:3 3
8. Police n. M. 1 0 1 3:2 3