Dobruška loupila v Libčanech

Rychnovsko – Nejvyšší krajská fotbalová soutěž pokračovala zápasy 23. kola. Trojice týmů z našeho okresu se představila na hřištích soupeřů.Nejvíce se dařilo Dobrušce, která po domácí výhře s posledními Hořicemi získala tři cenné body na hřišti Libčan. Svěřenci trenéra Bohuslava Jakoubka podali bojovný výkon ozdobený produktivní koncovkou.

6.5.2014

Dobruška loupila v LibčanechFoto: M. Sixta

Rychnovští šli v Chlumci nad Cidlinou zásluhou Počtýnského již v 18. minutě do vedení, ale o záchranu bojující domácí rychle vyrovnali a ještě do přestávky otočili skóre ve svůj prospěch. Definitivní pojistku v podobě třetího gólu přidal v závěru střídají exligový Kraus.
Fotbalisté Týniště poprvé na jaře vyšli venku bodově naprázdno, když prohráli v Červeném Kostelci. Výběr Radka Hrubého sice už ve 3. minutě otevřel skóre při ukázkovém signálu – Voženílek rozehrál trestný kop a Stejskal s přehledem zavěsil. V dalším průběhu však s chutí hrající soupeř vývoj dokonale zvrátil a Stejskal v poslední minutě střelou zblízka prohru pouze zmírnil.

Libčany – Dobruška 1:5
Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Dobruška: „Přečkali jsme prvních dvacet minut, kdy nás domácí výrazně přehrávali a vytvořili si brankové příležitosti, které s trochou štěstí  vyřešil brankář Klofanda a obrana. Pak jsme postupně  hru vyrovnali a šli do vedení. To jsme ještě do poločasu zaslouženě zvýšili na dvoubrankové  po obětavě vybojovaném míči a nahrávkách Marcela Hájka. Ve druhém poločase se sice domácí tlačili dopředu, ale poctivě jsme bránili a z brejků jsme zvyšovali vedení. Pochvalu a poděkování za dobrou hru zaslouží celý tým. Přesto  si myslím, že velkou roli sehrála hra celé naší záložní řady jak dozadu, tak dopředu. V naší situaci má pro nás obrovskou cenu každý bod. Třech bodů ze hřiště sedmého mužstva tabulky si vážíme pak obzvlášť. Za nasazení, bojovnost a produktivitu v koncovce je naše vítězství zcela zasloužené."

Č. Kostelec – Týniště 4:2
Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Měli jsme dobrý vstup do utkání a brzy jsme se ujali vedení. Další příležitost jsme bohužel nevyužili a domácí do přestávky otočili stav na 2:1. Druhý poločas se nám pak vůbec nepovedl. Místo toho, abychom vyrovnali, jsme dostali třetí branku a pak už to z naší strany byl spíše zmar. Soupeř vyhrál zaslouženě. Byl přímočařejší, důraznější, dařily se mu protiútoky a prokázal větší touhu po vítězství. To vše nám tentokrát scházelo. Měli jsme sice také šance, ale nedařilo se nám trefit branku. Náš výkon byl špatný, nebylo to zkrátka ono."

Chlumec – Rychnov 3:1
Jan Chasák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Pokud se nevyvarujeme individuálních chyb, tak nemůžeme pomýšlet na bodový zisk. Musím pochválit vynikající výkon trojice rozhodčích v čele s Petrem Buchtou. Hodně dlouho jsme neviděl tak kvalitně odřízené utkání, přesně podle mých představ. Pro mě jako trenéra to byla nádhera a klid. Kéž by i ostatní rozhodčí pískali v podobném stylu – agresivně, ale rovně."    ⋌(dr, hl)