„Chceme dohrát divizi důstojně“

Týniště n. O. – Ve 23. kole divize C přivítal týnišťský celek na hřišti v Olšině fotbalisty Živanic.

12.5.2015

Týnišťský útočník Jiří Vydarený vstřelil v duelu se Živanicemi čestný gól svého týmu. Foto: Martin Tobiška

Navzdory porážce 1:4 parta Radka Hrubého podala ve východočeském derby solidní výkon. Výsledek byl dlouho na vážkách a favorizovaní svěřenci Martina Pulpita přidali další dvě branky až v samém závěru, kdy domácí hráli o deseti bez vyloučeného Jana Odehnala.

Velmi dobrý výkon podal v ofenzívě JIŘÍ VYDARENÝ, který se navíc ve 49. minutě blýskl pěkným gólem, při němž chladnokrevně překonal gólmana Volšíka. „Dlouhý balon šel na Lukáše Slezáka, ten si to šikovně přes hráče pustil, tím se uvolnil. Já jsem byl na druhé straně úplně sám, Lukáš mi to posunul, postupoval jsem sám na brankáře a podařilo se mi to dobře trefit," popsal svůj gól na 1:2 v úvodu rozhovoru zkušený týnišťský útočník.

Jaké bylo z vašeho pohledu východočeské derby se Živanicemi?
V první půlhodině jsme s hosty drželi krok, poté jsme dostali úvodní gól. Od té chvíle se Živanice zvedly, začaly hrát lépe a dostávaly nás pod tlak. Přežili jsme úvodní čtvrthodinku druhého poločasu a potom jsme dokázali snížit. Pak paradoxně, když jdeme z levé strany do brejku, tak vlastní hloupostí pošleme soupeře do protiútoku a on odskočí na 3:1. Pár minut před koncem zápasu už je prakticky nemožné nepříznivý vývoj otočit.

Škoda jen vyložené šance Jana Hrubého. Ve 22. minutě za bezbrankového stavu jeho hlavičku gólman Volšík zázračně chytil. Pokud by se ujala, možná mohl být výsledek jiný, že?
Je to určitě škoda. Kdyby Honza svoji příležitost proměnil a my jsme se dostali do vedení, hodně by nám to v dalším průběhu pomohlo a možná jsme nakonec opravdu mohli zvítězit.

Nezdála se vám červená karta pro obránce Jana Odehnala v 70. minutě za nedovolený zákrok přece jen poněkud přísná?
Myslím, že ne. Vyloučení bylo asi na místě. Jejich útočník se totiž řítil sám na branku, spíše to byla chyba našeho obránce.

Jak se vám zamlouval výkon devětatřicetiletého exligového útočníka Marka Kuliče?
Na svůj věk – klobouk dolů. Je vidět, že má obrovské zkušenosti, přehled, techniku, zkrátka všechno.Ostatně skok z první ligy do divize musí být evidentně někde znát. Je to pořád pan fotbalista. Navíc jeho dva ukázkové góly v závěru zápasu jsou toho důkazem.

Týniště s největší pravděpodobností nemine sestup do krajského přeboru. Nyní jde spíše o to letošní ročník divize důstojně dohrát, souhlasíte?
Je to opravdu tak. V závěrečné třetině jara nás čekají výhradně soupeři z horní poloviny tabulky. Když nedokážeme bodovat se soupeři z dolních pater tabulky, tak lze jen těžko očekávat, že budeme divizi zachraňovat s těmi silnými týmy.

Do konce soutěže zbývá pět kol. Najde v sobě váš tým motivaci a sílu se v nich ještě úspěšně prát o výsledky?
Věřím, že ano. Jak už jsem zmínil, chceme divizi dohrát důstojně a neudělal klubu ostudu. O nějaké úspěšné výsledky se ještě určitě pokusíme.

V příštím kole se Týniště v neděli představí na trávníku dalšího favorita. Čeká vás druhý celek průběžné tabulky – Benátky nad Jizerou. Podaří se vašemu týmu přerušit černou šňůru osmi porážek v řadě?
Při naší současné marodce a s neúspěšnou sérií to máme samozřejmě v hlavách a v Benátkách to nebude nic jednoduchého. Přesto můžu za mužstvo slíbit, že budeme bojovat. (hl)

Autor: Redakce

12.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".