Častolovice konečně zabraly

Rychnovsko – Úspěšně si vedly týmy z Rychnovska ve středečním vloženém kole krajské I. A třídy.

22.8.2014

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Častolovice – Sobotka 5:0
Fakta – branky: 46. a 60. Pavel Mráz, 24. Pinkas, 43. Novák, 57. Lux. Rozhodčí: Jiří Říha. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (20. Petr Topič). Diváci: 30. Poločas: 2:0. Častolovice: Junek – Novák, Lorenc, Lux (83. Huňara), Cvejn – Pinkas (71. Karásek), Brandejs, Kuhn, Pavel Mráz – Přikryl, Kalousek.
Miroslav Přikryl, trenér AFK Častolovice: „Po dvou nepovedených utkáních mužstvo konečně zabralo a zaslouženě si připsalo tři body. Důležitým faktorem bylo proměňování šancí a červená karta hostí ve 20. minutě, kdy byl v úniku stažen Michal Brandejs. Hosté ani v deseti nesložili zbraně, v úvodu druhé půle nastřelili tyč a vytvořili si i několik slibných situací."
Provodov – Ohnišov 0:0
P. K. 5:6
Fakta – rozhodčí: Bačo. ŽK: 2:3. Diváci: 200. Ohnišov: Josef Mačí – Hronovský, Králíček, Cuberka, Trojna – Jan Mačí, Kroulík, Bálek, Štěpán – Langr, Krpata.
Ondřej Trojna, trenér TJ Start Ohnišov: „Utkání nabídlo určitě zajímavou podívanou, které přihlížela velmi početná divácká kulisa. Zápasu chyběly pouze góly. V prvním poločase jsme si vypracovali čtyři vyložené šance.

Bohužel, dvakrát jsme nedokázali dopravit míč ani do prázdné branky. V důležitém okamžiku nás podržel brankář Mačí. Do druhého dějství jsme vstoupili aktivně, soupeře jsme drželi na jejich polovině a je velká škoda, že jsme nevstřelili úvodní branku. Největší šanci Langra vyškrábl brankář domácích na roh. Provodov nastřelil břevno, ale do další nebezpečné šance jsme soupeře nepustili. V penaltovém rozstřelu jsme si připsali zasloužený bod navíc, neboť jsme výhru měli potvrdit již v prvním.poločase. Zápas měl velmi dobré tempo, čemuž přispěli všichni aktéři na hřišti."

B. Třemešná – Kostelec n. O. 0:2
Fakta – branky: 12.Švandrlík, 46.Tichý. Rozhodčí: Trejbal. ŽK: 3:1. Diváci: 130. Poločas: 1:0. Kostelec n. O.: Matoušek – Mlynář, Řehák, Furda, Šrámek – Cvejn, Umlauf (85. Málek), Klapal, Tichý (88. T. Kozel), Plocek (89. Vilímek) – Švandrlík (89.Krupka).

Pavel Krupka, trenér FK Kostelec nad Orlicí: „Po dvou remízách a neúspěších v penaltovém rozstřelu jsme zajížděli do Třemešné s cílem poprvé vyhrát, a to se nám podařilo. Od začátku jsme soupeře přehrávali a po všech stránkách byli lepším týmem. A to ještě naši hráči neproměnili čtyři tutové šance. Výhra 2:0 je zcela zasloužená, tímto výsledkem chceme naše fanoušky pozvat na sobotní domácí utkání s Kunčicemi." ⋌(dr)