Libčany – Dobruška 0:2

Lídr soutěže zvládl na jedničku „anglický“ týden pravdy. Po suverénním vítězství nad Dvorem Králové (6:1) a zdolání Lázní Bělohrad (3:2) před vlastním publikem si Dobruška odvezla všechny body ze hřiště ambiciózních Libčan. Domácí v předchozích čtyřech jarních utkáních inkasovali jediný gól. Dobrušská ofenziva se do jejich sítě trefila po přestávce dvakrát. Libčany v utkání sice postrádaly Krejsu a Svatoše, vyloučené v předchozím vypjatém zápase v Lázních Bělohrad, ale Dobruška rovněž ztratila během úvodní pětačtyřicetiminutovky dva zraněné hráče – beka Effenberka a kapitána Hájka .

Zdeněk Zounar ml., asistent trenéra TJ Dobruška: „Do přestávky nám chyběla kombinace. Nastřelili jsme sice břevno po hlavičce T. Zilvara, ale také domácí měli po půlhodině hry gólovou šanci, když se Neppl objevil osamocený před brankářem Šrámkem. Po ostřejší domluvě v šatně během přestávky došlo k oživení naší hry. Naštěstí ji vynucené odchody zraněných hráčů nepoznamenaly. Dokázali jsme podržet míč a dostávali jsme se do šancí. Vedení jsme se ujali po Dostálově autovém vhazování na Zrzavého, který se dostal do šestnáctky a jeho střílenou přihrávku poslal před brankou do sítě pohotový Radek Danč. Vítězná gólová pojistka přišla po dlouhém výkopu gólmana Šrámka. Po teči domácího obránce míč získal Hašek, přešel přes dva hráče a sám tváří v tvář brankáři nezaváhal. Je velmi pozitivní, že náš mančaft dokáže uspět i bez nejzkušenějších osobností – Ulicha a kapitána Hájka.“

Branky: 63. R. Danč, 79. Hašek. Rozhodčí: Samko. ŽK: 2:4. Diváků: 150.

TJ Dobruška: Šrámek - Jarkovský, T. Zilvar (85. Šotola), Horák, Effenberk (40. Macek) - Dostál, Zrzavý, R. Danč (84. Hubáček), A. Zilvar - Hašek, Hájek (46. Alt).

Roudnice – Kostelec 3:1

Hosté v Roudnici vedli zásluhou Bolehovského přesné trefy. Po utkání museli litovat promarněných šancí ze zahajovacího poločasu. Jejich vedení mohlo být daleko vyšší.

Jan Plašil, trenér FC Kostelec nad Orlicí: „Po první půli jsme podle počtu tutových šancí měli vést rozdílem čtyř branek. Bohužel jsme se do sítě trefili jen jednou. Po změně stran soupeř převzal iniciativu, ale jeho územní převaha byla dlouho zcela neplodná. Jenže do sedla Roudnici posadil náhodný gól. Do vedení je pak precizně zahraným trestným kopem poslal svojí druhou brankou v zápase Hůlka. Přesto jsme v závěru sahali po zisku bodu. Minutu přes koncem jsme běželi sami na branku, ale velkou příležitost nevyužili. Když jsme se v hektickém závěru odhodlali ve hře vabank a dopředu se tlačil i náš brankář Dušek, domácí využili odkrytý prostor a zpečetili výhru gólem do prázdné branky. Škoda, minimálně na bod rozhodně bylo.“

Branky: 72. a 82. Hůlka, 89. V. Bednář – 30. Bolehovský. Poločas: 0:1.

FC Kostelec nad Orlicí: Dušek – Jiroušek (70. Mitana), Klapal, Hodač, Merta – Mlynář, Řehák, Kvasnička, Šrámek – Pinkas (80. Švandrlík), Bolehovský.