VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ILONA DVOŘÁKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Malíř Kupka se vrátil domů

Dobruška/Opočno - Na opočenském náměstí byla v sobotu slavnostně odhalena busta malíře Františka Kupky. Jejím autorem je Jan B. K. Vlach.

Dnes bude jednat Rada Královéhradeckého kraje

Královéhradecko - V pondělí bude jednat Rada Královéhradeckého kraje. Na programu jednání bude mimo jiné i Rozvoj centrální průmyslové zóny a dopravní infrastruktury v rámci projektu „Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice - Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu-

Bolek Polívka v roli Krále Leara zahájil 24. ročník Poláčkova léta

Rychnov nad Kněžnou - Strhujícím představením Král Lear, v podání Městského divadla v Brně a s Bolkem Polívkou v hlavní roli, odstartoval 24. ročník divadelního festivalu Poláčkovo léto. Vyprodaná zámecká jízdárna s úžasem sledovala příběh o pošetilosti a sebestřednosti. Příběh krále, který se rozhodl rozdělit svou říši svým dcerám podle toho, jakými slovy vyjádří svou lásku k němu.

Galerie „P“ v malebném zákoutí Potštejna zve na letní výstavu

Potštejn - Díla šesti umělců se sešla na sobotní vernisáži letní výstavy v galerii „P" v Potštejně.

Jackie Venson vystoupí na zámku

Doudleby nad Orlicí - Skvělá bluesová zpěvačka a multiinstrumentalistka z amerického Texasu Jackie Venson vystoupí v neděli od 19 hodin na doudlebském zámku.

Dejte svoji dušičku ledeckýmu rybníčku

Ledce - V sobotu se v Ledcích koná jubilejní 40. Ledecká lávka.

Prožijte stylový den na farmě

Helvíkovice - Farma v Helvíkovicích v sobotu otevírá brány do světa zvířat. Součástí dne otevřených dveří budou ukázky výroby psích granulí z masa a bylin a také setkání s výživovým poradcem pro psy, kočky i koně.

Hasiči zasahovali u dopravní nehody

Čánka - Ke střetu dvou osobních automobilů byli v pátek ve 13.12 hodin přivoláni profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem.

V sobotu začíná Poláčkovo léto

Rychnov nad Kněžnou - Právě v těchto chvílích vrcholí přípravy na 24. ročník divadelního festivalu Poláčkovo léto, který od soboty ovládne Rychnov nad Kněžnou.

V Rychnově slouží červené kontejnery

Rychnov nad Kněžnou - Čtyři červené kontejnery na elektrospotřebiče můžou využít obyvatelé Rychnova nad Kněžnou. Nachází se u Společenského centra, na sídlišti Mírová, v Lipovce a v Nádražní ulici.

Cizinec skončil v policejní cele, za loupež mu hrozí 12 let vězení

Solnice - Královéhradečtí kriminalisté obvinili v těchto dnech 25letého cizince, který podle obvinění napadl a okradl na ubytovně v Solnici svého 52letého spolubydlícího. Událost se stala začátkem týdne.

Policie chystá akci „Voda 2017“

Rychnovsko - Policisté se v rámci bezpečnostního opatření „Voda 2017" v období letních prázdnin zaměří na odhalování protiprávního jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel na vodních cestách a plochách.

V Rychnově jednali zastupitelé

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští zastupitelé na svém zasedání schválili Program na podporu materiálního vybavení nestátních neziskových organizací pracujících s dětmi a mládeží do 18 let. Žádosti budou přijímány od 20. července do 15. srpna.

Festival: Francouzský film v Kině 70

Dobruška - Ve zdejším Kině 70 ve čtvrtek pokračuje Malý festival francouzských filmů. Přijďte si užít francouzsko-kanadský film Balerína o mladé osiřelé dívce. Začátek je v 17.03 hodin.

Máte problém s exekucí? Dnes vám exekutoři poradí zdarma

Rychnovsko - Ve čtvrtek se otevřou vybrané exekutorské úřady napříč Českou republikou veřejnosti. V tento den má veřejnost možnost navštívit 11 úřadů a dvě poradny. Zájemcům v nich pracovníci úřadů poradí v otázkách exekucí a dluhů.

Opočno, Dobruška a Francouzi budou společně vzpomínat na Františka Kupku

Opočno/ Dobruška - Od smrti malíře Františka Kupky uplyne 24. června 60 let.

Cesta kolem světa - viděno okem, zachyceno srdcem

Týniště nad Orlicí - Ještě ve středu a ve čtvrtek si můžete v místní městské knihově prohlédnout autorskou výstavu fotografií Martiny Luňákové. Otevřeno je od 8 do 17 hodin.

Večer s Ivo Šmoldasem slibuje zábavu

Kostelecká Lhota - Večer plný zábavy si můžete užít ve středu od 19.30 hodin v sále hostince U Hubálků v Kostelecké Lhotě, obci nedaleko Kostelce nad Orlicí.

Budou mít v Bolehošti konečně vlastní hřiště?

Bolehošť - Problém je s výkupem posledního pozemku. Majitel, který se ho nechtěl vzdát, navíc nedávno zemřel.

Koupaliště ve Včelném je otevřeno

Rychnov nad Kněžnou - O víkendu zahájili sezonu na koupališti ve Včelném. Nachází se přibližně kilometr od Rychnova nad Kněžnou.

V Týništi se hrálo o mistrovství světa ve hře Mölkky

Týniště nad Orlicí - V sobotu se na stadionu SK Týniště konal turnaj ve hře Mölkky, který pořádal Dům dětí a mládeže Týniště nad Orlicí. Jde o zahradní, tedy venkovní hru, při které se špalíkem hází na očíslované dřevěné kolíky.

Penzionem roku je architektonický skvost

Kostelec nad Orlicí - Nejlepším penzionem v České republice je Podhorní Mlýn v Kostelci nad Orlicí.

Přípravy na oslavy výročí vrcholí

Dobruška - U příležitosti 60. výročí úmrtí Františka Kupky se v Opočně, Dobrušce a Jaroměři uskuteční česko-francouzské dny.

V pondělí jednají krajští zastupitelé

Královéhradecko - V pondělí od 10 hodin bude jednat Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje.

Labutí jezero míří do Rabštejna

Kostelec nad Orlicí - Žáci tanečního oboru základní umělecké školy a taneční skupina VoTO zatančí v neděli v kulturním domě SK Rabštejn.

Farmářské trhy nabízí novinku

Doudleby nad Orlicí - Seriál tradičních a oblíbených farmářských trhů na zámku Doudleby nad Orlicí pokračuje už v neděli od 9 do 15 hodin.

Kraj navštívil premiér Sobotka

Královéhradecko - Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka navštívil v pátek 16. června v rámci pravidelných pracovních cest do regionů Královéhradecký kraj.

„Já jsem věčný těšič, a to těšení mě pozdvihuje“

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Soňa Červená. Legendární operní pěvkyně a herečka. Většinu života prožila v emigraci, zpívala na velkých operních scénách po celém světě. Je jí 91 let, neustále pracuje a čiší z ní obrovská energie.

Kraje jsou pro bezpečný internet

Královéhradecko - Královéhradecký kraj se zapojil počtvrté do soutěže pro žáky základních a středních škol, která je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.

Přepychy uhájily pobočku pošty, která měla být zrušena

Přepychy - Pobočka dále funguje jako Pošta Partner, což je projekt, jehož cílem je zachovat dostupnost poštovní sítě i v malých obcích tím, že je budou provozovány třetími osobami, například budou součástí obecních úřadů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies